Plicní a alergologická ambulance v Rudné u Prahy, kterou provozuje MUDr. Martina Brejchová, nabízí komplexní pomoc všem pacientům trpícím alergiemi a dýchacími potížemi z Rudné i celé oblasti Praha – západ. Ať už je charakter Vašich problémů jakýkoli, pokaždé usilujeme o vstřícný přístup a maximálně kvalitní péči. Pokud máte ohledně našich služeb jakékoli otázky, ozvěte se nám kdykoli během našich ordinačních hodin a zeptejte se na všechno, co Vás zajímá!

Spirometrie, Bodypletysmografie, difůze

Spirometrie je jedním ze základních vyšetření plic, které absolvuje takřka každý pacient trpící dýchacími obtížemi. Spirometrie je velmi jednoduchým a rychlým vyšetřením, během kterého se měří objem vzduchu, jenž pacient vdechuje a vydechuje. V závislosti na něm zobrazuje spirometr graf, který podá první přibližný obraz o povaze pacientových potíží. Spirometrie se nepoužívá jen pro diagnostiku plicních onemocnění, ale i pro sledování funkce plic těch, jejichž léčba už probíhá.

Bronchodilatační testy

Bronchodilatační testy se provádějí porovnání dvou spirometrických vyšetření: jednoho v normálním stavu, jednoho po podání léků rozšiřujících průdušky. Pokud spirometrie v druhém případě ukazuje na výrazně lepší funkci plic, naznačuje to, že pacient může trpět astmatem.

FENO test

Test FENO se používá při podezření na astma. Je založen na měření obsahu oxidu dusnatého ve vydechovaném vzduchu. Pokud je celý test pozitivní, znamená to, že v průduškách je přítomen alergický zánět. Jednoduchý FENO test nepodstupují jen pacienti s podezřením na průduškové astma, ale i ti, kteří trpí dušností, kašlem nebo dechovými obtížemi.

Poradna pro odvykání kouření

V Česku pořád kouří významná část populace, ačkoli trend v západních zemích se přesouvá spíše na stranu setrvalého snižování počtu kuřáků. Řada z nás tak tvrdošíjně popírá dávno prokázaná fakta o kouření a dobrovolně si tak snižuje délku i kvalitu života. Skončit je přitom možností pro každého – a pomoc odborníka je jednou z nejlepších opor, které ve svém úsilí můžete najít. Pokud Vám nejde přestat s kouřením a rádi byste vyhledali odbornou pomoc, v naší ordinaci Vám rádi poskytneme poradenství i řadu metod, jak s kouřením skoncovat a vyvarovat se přitom nepříjemných abstinenčních příznaků.

Další služby ordinace Medibre:

  • vyšetření CRP (určení virového / bakteriálního původu onemocnění)
  • preventivní péče o nastávající maminky
  • preventivní péče o rizikové pacienty
  • kožní prick testy
  • monitoring spánkové aktivity